Снимка: Sportal.bgОтборът на Лудогорец стана шампион на България за 8-и път поред,

...

Лудогорец е шампион за 8-и път поред! Поляк срази Черно море с хеттрик

Снимка: Sportal.bg

Отборът на Лудогорец стана първенец на България за 8-и път подред, откакто победи Черно море с 4:1 в Разград. С хеттрик за домакините се отличи полякът Якуб Швиерчок. За „ моряците ” дебют записа 18-годишният вратар Иван Дичевски.

Първото попадение осъществя Димо Бакалов в 10-ата минута. С тил към вратата той отколни топката над Стефан Станчев в мрежата.

В 23-ата минути Жоржиньо изравни след съвършен пас от десния фланг на Родриго.

Радостта на гостите бе къса, защото Якуб Швиерчок вкара втори гол за своя отбор в 32-рата минута, откакто топката отскочи от крайници на Андраде.

В 58-ата минута Шверчок означи втори гол с глава, а в 70-ата минута оформи своя хеттрик след пас на влезлия след почивката Доминик Янков.
Източник: petel.bg